BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Lufta/ Pas Britanisë, edhe Franca i jep goditjen e fortë Hamasit

Lufta/ Pas Britanisë, edhe Franca i jep goditjen e fortë Hamasit

Franca ka urdhëruar ngrirjen për gjashtë muaj të aseteve të kreut të lëvizjes palestineze Hamas në Gaza, Yahya Sinëar, i cili besohet të jetë ideatori i sulmit të 7 tetorit ndaj Izraelit, sipas një dekreti të botuar sot në Gazetën e Qeverisë.

Në nëntor, nënsekretarja franceze për Europën, Laurence Bunn, mbrojti sanksionet europiane që synojnë zyrtarët e lartë të Hamasit, kryesisht ato financiare.

Në një dekret të ngjashëm të datës 13 nëntor, Parisi kishte njoftuar një ngrirje gjashtëmujore të aseteve të Mohammed Daif, i cili drejton krahun ushtarak të Hamasit dhe ka qenë në listën e SHBA-ve të terroristëve më të kërkuar që nga viti 2015.

Në shënjestër të sanksioneve kishte qenë edhe zëvendësi i këtij të fundit, Marouane Issa.

Nga ana e saj, Londra vendosi gjithashtu sanksione, embargo armësh, ndalime udhëtimi për gjashtë persona: katër udhëheqës të Hamasit dhe dy persona të akuzuar për financimin e grupit, duke përfshirë Mohammed Daif dhe Yahya Sinwar.

Më të lexuarat