BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Bota

Lufta Rusi-Ukrainë, ministri britanik shpjegon arsyet pse Rusia po pëson humbje shumë të mëdha

Lufta Rusi-Ukrainë, ministri britanik shpjegon arsyet pse Rusia po

Sekretari britanik i Mbrojtjes Ben Wallace tha se Rusia po pëson humbje të mëdha në fushën e betejës në Ukrainë për shkak të përdorimit të taktikave të Luftës së Parë Botërore. Në një konferencë në Portsmouth, gazetarët e pyetën ministrin britanik për dërgimin e mundshëm të avionëve luftarakë britanikë në ushtrinë ukrainase. Wallace u përgjigj se "nuk ka shkop magjik" që mund të ndihmojë Kievin të luftojë Moskën.

"Ne po u përgjigjemi nevojave aktuale të ukrainasve, bazuar në për atë që na thonë ukrainasit dhe çfarë dimë nga inteligjenca për ushtrinë ruse”, tha ministri britanik i mbrojtjes.