BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Masakra me 10 të vrarë në Mal të Zi, policia zbardh detaje të reja: Ja kush e vrau autorin

Masakra me 10 të vrarë në Mal të Zi, policia zbardh detaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Cetinje të Malit të Zi, ku një 34-vjeçar vrau 10 persona. Autori 34-vjeçar i identifikuar si Vuka Boriloviç, qëlloi me armë duke vrarë 10 persona mes tyre dhe dy fëmijë.

Prokuroria e çështjes, Andrijana Nastiç, ka thënë për TV Vijesti, pas përfundimit të hetimeve, ka rezultuar se 9 persona kanë ndërruar jetë në vend, ndërsa nga Qendra Klinike kanë marrë informacione se dy persona të tjerë u kanë vdekur plagëve të marra.

Dy fëmijë u vranë gjithashtu, dhe në mesin e gjashtë të shtruarve në spital, dy në Cetinje dhe katër në QKKG, është dhe një polic. Nastiç, gjithashtu sqaroi se autori i sulmit makabër nuk ishte vrarë nga policia, por nga një bashkëqytetar.

Drejtori i Administratës Policore, Zoran Brdanin, ka bërë të ditur se sulmuesi ka qëlluar në një familje, anëtarët e së cilës kanë qenë duke qëndruar në ambientet e shtëpisë së tij si qiramarrës, në Medovina.

“Ai ka përdorur armën e zjarrit, pushkë gjuetie. Fillimisht ka vrarë dy fëmijët, njëri 8 dhe tjetri 11 vjeç, dhe ka plagosur nënën e tyre. Më pas ka dalë jashtë dhe me të njëjtën armë ka qëlluar banorët e zonës, duke ju marrë jetën dhe personave të tjerë”, tha Brdanin.

Kryeministri Dritan Abazovic dhe ministri i Shëndetësisë Dragoslav Sçekiç vizituan QKK-në, biseduan me drejtoreshën Liljana Radulovi?çdhe më pas shkuan në vendngjarje.

Abazoviç ka bërë të ditur se do të shpallet tri ditë zie në shkallë vendi.