BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Bota

Mbreti Abdullah II merr vendimin e prerë: Jordania nuk do të lejojë që lufta rajonale të zhvillohet në territorin e saj

Mbreti Abdullah II merr vendimin e prerë: Jordania nuk do të

Mbreti Abdullah II i Jordanisë zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin amerikan Joe Biden, njoftoi Oborri Mbretëror Hashemit.

Thirrja ka mbuluar zhvillimet e fundit në rajon dhe përpjekjet për të ulur tensionet dhe për të arritur një armëpushim në Gaza, thuhet në deklaratën e Oborrit.
Abdullah ka theksuar “nevojën për të ndaluar menjëherë përshkallëzimin në rajon, duke paralajmëruar se çdo masë përshkallëzuese izraelite do të zgjerojë konfliktin në rajon”.

Mbreti ka thënë se përfundimi i luftës në Gaza është mënyra për të parandaluar një përhapje rajonale.

Jordania nuk do të lejojë që një luftë rajonale të zhvillohet në tokën e saj, duke paralajmëruar për pasojat e agresionit izraelit në Gaza dhe masat e njëanshme në Bregun Perëndimor”, thuhet në deklaratë.
Abdullah ka bërë thirrje për mbrojtjen e civilëve në Gaza dhe sigurimin e rrjedhës së qëndrueshme të ndihmave të mjaftueshme humanitare me të gjitha mjetet në dispozicion.

Oborri Mbretëror shtoi se diskutimet gjatë bisedës telefonike kanë përfshirë gjithashtu nevojën për të ruajtur koordinimin midis Jordanisë dhe SHBA-së për zhvillimet rajonale.