BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

Më e keqja nuk ka ardhur akoma! Zyrtari ukrainas tregon planin e frikshëm të Putin: Ja çfarë po përgatit Rusia dhe ç'pritet deri në fund të shkurtit

Më e keqja nuk ka ardhur akoma! Zyrtari ukrainas tregon planin e

Zyrtari ukrainas deklaroi se Moska do të përgatitet për një valë të re sulmesh ndaj Ukrainës deri në fund të shkurtit.

“Ka të ngjarë që Rusia po përgatitet për aktivizim maksimal deri në përvjetorin e parë të pushtimit më 24 shkurt. Ata besojnë se deri në përvjetor duhet të kenë disa arritje. Nuk është sekret se ata po përgatiten për një valë të re deri më 24 shkurt, siç thonë ata. Ka një mirëkuptim në cilat fusha duan të bëjnë diçka”, tha Oleksiy Danilov, sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe Mbrojtjes.

Danilov shtoi se Rusia ka një “detyrë” për rajonet Donetsk dhe Luhansk në Ukrainën lindore, “në mënyrë që ata të shkojnë plotësisht në kufij”.

Ai tha gjithashtu se ushtria ruse ka “zbuluar” aftësitë mbrojtëse të trupave ukrainase në rajonin e Zaporizhzhia për një javë.

“Tani ka një grumbullim të caktuar të trupave,” tha ai.

Ne e dimë këtë, ne e kuptojmë se çfarë po ndodh në Federatën Ruse në këtë drejtim.