BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

‘Çmendet’ moti në këtë vend/ Përmbytjet 'bëjnë kërdinë', raportohet për 16 viktima

‘Çmendet’ moti në këtë vend/ Përmbytjet

Të paktën 16 persona, përfshirë shumë fëmijë, kanë vdekur në Oman, nga përmbytjet e shkaktuara nga shirat e dendur që kanë goditur vendin e Gjirit që nga e diela, thanë autoritetet.

Agjencia zyrtare e lajmeve e Omanit raportoi se nëntë studentë dhe tre të rritur “vdiqën pasi automjeti me të cilin po udhëtonin u rrëmbye nga përmbytjet” në rajonin verior të As-Sharqiya, që ndodhet në pjesën lindore të vendit, rreth 150 kilometra nga kryeqyteti Muscat, ndërsa pesë persona janë të zhdukur.

Sipas të njëjtit burim, këtë të hënë janë gjetur trupat e një fëmije dhe tre personave të tjerë.


Stuhi të forta, të shoqëruara me shira të dendur dhe erëra të forta, kanë goditur Omanin që nga e diela, duke shkaktuar përmbytje në shumë provinca në pjesët veriore dhe lindore të vendit.

Sot, shkollat ??mbetën të mbyllura në shumicën e qarqeve të vendit. Përmbytjet tashmë kanë shkaktuar vdekjen e 3 fëmijëve më 12 shkurt.

Forcat ajrore të Omanit kanë ndërhyrë vazhdimisht gjatë orëve të fundit, duke operuar me helikopterë, për të çliruar personat e bllokuar.

Moti i keq pritet të vazhdojë deri të mërkurën dhe brenda orëve të ardhshme të prekë edhe vendet e tjera të Gjirit, veçanërisht Bahreinin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.