BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

‘Çmendet’ moti në këtë vend, temperaturat arrijnë në 50 gradë Celsius, dërgon mijëra persona në spitale

‘Çmendet’ moti në këtë vend, temperaturat

Mijëra viktima të temperaturave të larta u trajtuan në spitalet në të gjithë Pakistanin, pasi temperaturat arritën 50 gradë Celsius, në mes të një vale të nxehti të paparë.

”Vapa ka përvëluar vendin e Azisë Jugore për të katërtën ditë dhe ka të ngjarë të zgjasë edhe një javë”, theksoi shefja e qeverisë për Ndryshimet Klimatike, Romina Alam.

”Temperaturat mund të arrijnë në 51 gradë Celsius”, deklaroi shefi vendas i meteorologjisë, Sardar Sarfraz.

”Në provincën jugore të Sindh, ambulancat i çuan njerëzit në spitale dhe kampe të përkohshme të ndihmës në të gjitha qytetet e mëdha”, tha zyrtari lokal Shah Zaman.

“Ne kemi trajtuar mijëra njerëz dhe po vijnë më shumë flukse”, theksoi Tahir Farooq në një spital në qytetin e Dadu, ku temperaturat arritën në 50 gradë Celsius.

”Është sikur të jetosh, fjalë për fjalë, në ferr. Ndjehesh sikur ecën mbi thëngjij të nxehtë ndërsa dilni në diell”, tha Zeeshan Khan Shani, një shofer në Dadu.

”Është e padurueshme. Jam i shqetësuar për vajzat e mia. Atyre mund t’i bjerë të fikët në çdo kohë”, theksoi Asif Shakoor, një nënë nga qyteti lindor i Lahores.