BREAKING NEWS

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet hetimore për Arben Ahmetajn dhe i çojnë fletë-thirrje oligarkut që akuzohet për pastrim parash

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit nuk i shpëton dot nga prangat dhe arsyeja e fortë që zyrtari i lartë i DASH Richard Nephew shmangu takimet në Tiranë me qeverinë ‘Rama’ dhe përfaqësuesit ...

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin Argitës dhe përgatitet ta kurorëzojë të bijën në fron me protestën e 12 korrikut, Gaz Bardhi përfundon si “limon i shtrydhur”

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet e tij me Klodian Zoton, ish-drejtori i Ujësjellësit të Korçës e nxjerr zbuluar para prokurorëve specialë

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet
x
BREAKING NEWS

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si oligarku në bashkëpunim me Janis Karathanos rropën mbi 200 mln euro koncesione, për të kamufluar vjedhjet kanë punësuar te kompanitë “fituese” të afërmit e tyre, rroga deri në 30 mln lekë në mua...

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si
x
BREAKING NEWS

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të perit”, do ketë përplasje për Nenin 71 të Kushtetutës, ja kush e ka në dorë “fatin” e “non-gratës”, flasin juristët

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës në 30 vite, nga bashkëpunimi i tij me udhëheqësin e Serbisë, sulmet ndaj ambasadës së SHBA në Tiranë, grushti i shtetit ’98, vrasja e 4 protestuesve në 21 janar, te emrat e terroristëve që ka bashkëpunuar ...

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës
x
BREAKING NEWS

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant për Arben Ahmetajn në Zvicër si i punësoi gruan me pagë 9 mijë franga në muaj, zbardhen detaje nga dosja hetimore

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant
x

Bota

‘Çmendet’ moti/ Vala e të nxehtit ‘pushton’ këtë vend, nuk do ta besoni sa regjistron termometri

‘Çmendet’ moti/ Vala e të nxehtit ‘pushton’

Temperatura rekord prej 52.3 gradë celcius u regjistruan sot në Nju Delhi, kryeqyteti i Indisë, me autoritetet që paralajmëruan banorët për mungesë të theksuar uji.

Temperature rekord u regjistrua mesditën e sotme në periferinë Mungespur të Nju Delhit, nga Departamenti Meteorologjik i Indisë, i cili bën fjalë për ” valë të forta të të nxehtit”.

Dje Departamenti Meteorologjik i Ushtrisë regjistroi temperaturën rekord 49.9 gradë celcius. Mediat në Indi bëjnë me dije se autoritetet vendase kanë lëshuar sot “alarmin e kuq” .

Autoritetet paralajmërojnë për mundësinë e shfaqjes së sëmundjeve të lidhura me temperaturat e larta, për rrejdhojë kanë apeluar qytetarët të evitojnë daljet gjatë orëve të pikut të vapës.

Sipas Departamentit Meteorologjik të Indisë, vala e të nxehtit në Indinë qendrore dhe veriperëndimore pritet “të de-përshkallëzohet gradualisht ” nga nesër, e enjte.

Në maj të vitit 2022, në disa rrethe të kryeqytetit u regjistrua një temperaturë prej 49,2 gradë Celsius.

Temperaturat e nxehta janë të zakonshme në Indi gjatë verës, por ndryshimi i klimës do të sjellë valë të nxehta më të gjata, më të shpeshta dhe më intensive, sipas studiuesve.

 

Më të lexuarat