BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Bota

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës u bën thirrjen e fortë ushtarëve rusë: Dorëzohuni, Putin po ju mashtron...

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës u bën thirrjen e fortë

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, Oleksii Reznikov publikoi një video në të cilën u kërkoj trupave ruse të vijës së parë të dorëzojnë armët, duke u premtuar siguri, shkruan CNN.

Në videon e postuar në YouTube të premten, Reznikov foli në rusisht dhe paralajmëroi se “mijëra djem rusë do të vdesin” pasi forcat e Moskës vazhdojnë të pësojnë humbje.

Ndërsa ushtarët ukrainas po përparojnë në rajonin jugor të Khersonit,  Kievi ka pohuar  se njësitë ruse kanë pësuar humbje dhe po përpiqen të evakuojnë të plagosurit e tyre përtej lumit Dnipro.

Nga ana tjetër, presidenti rus Vladimir Putin  ka pretenduar se një nga arsyet pse Rusia pushtoi Ukrainën ishte ndalimi i një gjenocidi që po kryhej kundër rusishtfolësve.

“Ju e dini që nuk po çlironi askënd në Ukrainë”, tha Reznikov, duke pretenduar se forcat e armatosura ruse u “mashtruan dhe u tradhtuan”, kur u dërguan në Ukrainë më 24 shkurt.

“Shumë prej jush e kanë kuptuar tashmë se nuk jeni dërguar të vdisni për një kauzë të drejtë. Ndoshta kjo është arsyeja pse presidenti juaj fshihet në një bunker dhe nuk ndodhet pranë jush. Ai ka frikë nga përbuzja dhe zemërimi juaj.”

Reznikov e krahasoi Putinin me Presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky – i cili është fotografuar me trupat e vendit të tij  në vijën e frontit.

“Presidenti ynë është me ushtrinë e tij. Ku është presidenti juaj?” i pyeti ai.