BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Misteri/ Polici filmon UFO që bie nga qielli, ja telefonata e tmerrshme që merr nga banorët (Video)

Misteri/ Polici filmon UFO që bie nga qielli, ja telefonata e tmerrshme

Kamera e trupit të një polici në Las Vegas të SHBA-së filmoi një dritë të mistershme që ra nga qielli, më pas një telefonues në sallën operative raportoi se një objekt ishte përplasur në oborrin e pasëm të shtëpisë së tij.

Incidenti i pazakontë ka ndodhur në 30 prill të këtij viti. Dy policët ishin në patrullë teksa kamera e trupit të njërit prej tyre filmoi një objekt të shndritshëm që po binte nga qielli. Polici e vuri re por nuk i kushtoi shumë vëmendje.

Më pas një telefonatë e bëri situatën edhe më të komplikuar. Banorët e një shtëpie telefonuan numrin 911 për të raportuar se një objekt kishte rënë në oborrin e tyre.

“Nuk jam duke u tallur”, dëgjohet teksa i thotë telefonuesi operatores së policisë teksa ajo e pyet se çfarë po sheh. “Po shikoj nga dritarja, janë dy krijesa rreth 3 metra të gjatë, me sy të mëdhenj”, dëgjohet të thotë telefonuesi.

“’Ata janë shumë të mëdhenj. Ata janë gati 3 metra. Duken si alienë. Sy të medhenj. Ata kanë sy të mëdhenj. Nuk mund ta shpjegoj. Dhe një gojë e madhe. Ata janë sy me shkëlqim dhe nuk janë njerëz. Nuk janë 100 për qind njerëz”, thotë telefonuesi.

Dy policët e patrullës i përgjigjen thirrjes dhe nisen drejt vendngjarjes. “Jam shumë nervoz tani”, dëgjohet teksa një prej policëve i thotë kolegut të tij.

Ata mbërrijnë në vendngjarje dhe hyjnë në pjesën e pasme të banesës. Megjithatë këtu kamera e policisë është censuruar, për shkak se sipas ligjit nuk lejohet transmetimi i pamjeve nga prona private.

Ngjarja e mistershme është raportuar në kanalin lokal “8 News Now” dhe ka lënë shumë njerëz pa fjalë. Megjithatë shumë të tjerë janë skeptikë. “Si është e mundur që djali nuk i filmoi alienët. Të gjithë kanë telefon sot. Po më thua se pa alienë në oborrin e shtëpisë dhe nuk nxorri telefonin për të filmuar”, komenton një prej tyre.