BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

"Mund të kthehen në incidente të armatosura kufitare"/ Paralajmëron ministri i njohur dhe zbardh skenarin: Perëndimi po përgatitet që të marrë me forcë pushtetin në Bjellorusi

"Mund të kthehen në incidente të armatosura kufitare"/

Ministri bjellorus i Mbrojtjes gjenerali Viktor Khrenin tha se në Ukrainë, Perëndimi po përgatit formacione ushtarake ekstremiste që mund të përdoren kundër vendit të tij për të marrë pushtetin në Bjellorusi me forcë.

"Perëndimi po trajnon formacionet ushtarake ekstremiste në Ukrainë, si batalioni Kalinovsky, regjimenti Pogonya, të cilët po fitojnë përvojë në operacione të vërteta luftarake atje dhe mund të përdoren kundër vendit tonë për të marrë pushtetin në Bjellorusi me forcë," tha Khrenin. në një intervistë për një botim bjellorus "SB. Belarus Sevodnja".

Sipas ministrit, konflikti pranë kufijve jugorë të Bjellorusisë nuk mund të mos ndikojë në sigurinë ushtarake të vendit dhe kjo mund të çojë në zgjatjen e konfliktit.

“Analiza e rrjedhës së operacionit special në Ukrainë tregon interesin e drejtpërdrejtë të vendeve perëndimore: së pari, në zgjatjen e konfliktit ushtarak për të dobësuar Rusinë dhe së dyti, gatishmërinë për të luftuar me duart e ukrainasve deri në fund. ushtar. Dërgimi i forcave shtesë nga Ukraina në kufi, pjesëmarrja e njësive të Forcave të Armatosura Kombëtare, formimi i forcave territoriale pranë kufijve të vendit tonë, krijojnë rreziqe për provokime që mund të kthehen në incidente të armatosura kufitare”, theksoi kreu i Ministrisë së Mbrojtjes së Bjellorusisë.