BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

“Ndalimi i ndihmës, një turp”, Zelensky ‘shuplakë’ politikanëve amerikanë: Nuk u intereson sa njerëz vdesin në Ukrainë

“Ndalimi i ndihmës, një turp”, Zelensky

Presidenti ukrainas Volodymyyr Zelensky ka akuzuar politikanët amerikanë se po luajnë lojëra politike rreth çështjes së ndihmës për Kievin, duke pretenduar se nuk u intereson se sa njerëz në vendin e tij po vdesin.

Komentet e Zelensky vijnë ndërsa ligjvënësit amerikanë përgatiten të votojnë për një paketë ndihme për Ukrainën, e cila ka ngecur në Kongres prej muajsh për shkak të një mosmarrëveshjeje të ashpër midis demokratëve dhe republikanëve.

Në një intervistë Zelensky iu referua komenteve të bëra në fundjavë nga kryetari republikan i Dhomës së Përfaqësuesve, Mike Johnson. Politikani amerikan i tha Fox News se ai planifikoi të ecë përpara me një votim mbi një projekt-ligj të ndihmës për Izraelin këtë javë, pa specifikuar se kur do të merret një paketë për Ukrainën, ose nëse do të lidhej me financimin për Izraelin.

“Kjo është politikë e pastër dhe është një turp për botën dhe një turp për demokracinë”, tha Zelensky për PBS NewsHour. “Askujt nuk i intereson se sa njerëz vdesin çdo ditë në Ukrainë. Ata kujdesen vetëm për vlerësimet e tyre,” shtoi ai.

Johnson që atëherë ka premtuar të avancojë projektligjin e ngecur prej kohësh të ndihmës për Ukrainën, të kërkuar nga presidenti Joe Biden këtë javë, raportuan disa media të hënën. Johnson thuhet se u tha kolegëve republikanë në një takim me dyer të mbyllura se ai synon të lejojë Dhomën e Përfaqësuesve të votojë mbi një projekt-ligj të pavarur në ditët në vijim që do të siguronte ndihmë ushtarake shtesë për Kievin. Dhoma do të pritet gjithashtu të votojë për projektligje të veçanta që ofrojnë më shumë ndihmë për Izraelin dhe Tajvanin.