BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Bota

"Nëse Trump do të ishte në pushtet...”, Mike Pompeo sulmon Biden dhe e konsideron atë të dobët kundrejt Kinës

"Nëse Trump do të ishte në pushtet...”, Mike Pompeo

Ish-sekretari Mike Pompeo, ka deklaruar se balona, e cila po fluturon sipër tokave amerikane, nuk do të ishte akoma në ajër nëse ish-presidenti Donald Trump do të ishte në krye të vendit.

Sipas tij dështimi i Biden për të ndërmarrë vendime të menjëhershme kundër një tollumbaceje të sofistikuar tregon qartë se sa i paaftë është ai për të trajtuar një pushtim.

Zyrtarët kinezë pretendojnë se qëllimi i balonës është meteorologjik dhe se erërat mbizotëruese e hoqën atë nga kursi.

“Kjo nuk është diçka që duhet ta marrim si të mirëqenë. Ne nuk duhet të lejojmë që kjo të vazhdojë të ndodhë. Ata po na hetojnë kudo,” tha Pompeu për Partinë Komuniste Kineze.

Gjithashtu Pompeo ka thënë se vetëm kaq duhej për të vërtetuar se sa i dobët është Presidenti Biden, pasi në kohën kur Trump ishte në pushtet Kina kurrë nuk guxoi të rrezikonte me një lëvizje të tillë komfrontuese kundër SHBA-së.