BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Ngjarje horror/ I riu hap zjarr në një çerdhe, të paktën 35 të vdekur! Autori u kthye në shtëpi, vrau gruan, fëmijën dhe... (Video)

Ngjarje horror/ I riu hap zjarr në një çerdhe, të

Të paktën 35 njerëz, pjesa më e madhe fëmijë, janë vrarë në një incident me të shtëna në një provincë verilindore të Tajlandës, tha policia vendase, citon noa.al.

Qeveria tajlandeze njoftoi se incidenti ndodhi në një çerdhe në Nong Bua Lampu.

Ngjarje horror/ I riu hap zjarr në një çerdhe, të

Sipas një oficeri të lartë të policisë lokale, të vdekurit përfshinin rreth 30 fëmijë. Mes të vdekurve janë edhe 2 mësues e një oficer policie. Disa të tjerë po ashtu vdiqën.

Gjithashtu janë plagosur 12 persona.

Autori, ky djalë që shikoni në foto, qëlloi dhe goditi me thikë fëmijët e çerdhes 3 kopshtit si dhe njerëz në moshë të rritur që ndodheshin aty pari.

Sipas zyrtarit të qarkut Jidapa Boonsom, në ato momente kishte rreth 30 fëmijë brenda ndërtesës. Ai i vrau të gjithë.

Personi i armatosur fillimisht qëlloi katër ose pesë punonjës, duke përfshirë një mësuese që ishte shtatzënë në muajin e tetë. "Në fillim njerëzit menduan se ishin fishekzjarrë," tha zyrtari, siç raportohet nga Sky News që e citon noa.al.

Autori i dyshuar rezultoi se ishte një ish-oficer policie. Sipas mediave tajlandeze, personi i armatosur i sulmit me armë në një kopsht fëmijësh në Tajlandë kreu vetëvrasje .

Para se t’i japë fund jetës, ai vrau edhe fëmijën e tij dhe të shoqen.

"Në sulm ai përdori armë të shumta, duke përfshirë një pistoletë, një armë gjahu dhe një thikë, tha policia vendase.

Pasi mbërriti në shtëpi, ai vrau gruan dhe fëmijën e tij dhe më pas veten.

Autori i masakrës në Tajlandë është 34-vjeçari Panya Khamrap, një ish-oficer policie, që dyshohet se u shkarkua nga Forcat e rendit vitin e kaluar për përfshirje në drogë. Ditën e nesërme (e premte) ai do të dilte në gjykatë në procesin gjyqësor ndaj tij.