BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Bota

Ngjarje si në filma/ Funerali kthehet në luftë me thika e sëpata mes familjeve rivale (VIDEO)

Ngjarje si në filma/ Funerali kthehet në luftë me thika e

Mbretëria e Bashkuar- Autoritetet në Britani kanë shpërndarë sot pamje të frikshme të luftimit mes dy familjeve, para pjesëmarrësve të funeralit të të afërmit të tyre, ku merrnin pjesë njerëz nga të dyja palët.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas një ndjekjeje me makinë në Swansea të Uellsit.

Në pamje shihet një burrë i armatosur me sëpatë që ndjek një tjetër mes gurëve të varreve teksa dy të tjerë i bashkohen ndjekjes të armatosur me çekiçë e tulla.

Disa burra të tjerë shihen të afrohen me hanxharë e dërrasa në duar.

Pamjet nga kamera e makinës, që u sekuestruan nga policia, tregojnë shpejtësinë me të cilën mjeti udhëtonte mes pjesëmarrësve në funeral, thuajse duke goditur një person invalid në karrige me rrota.

Shtatë pjesëmarrësit në dhunën shokuese janë arrestuar tashmë për incidentin e gushtit të shkuar ndërsa 45 vjeçari James Coffey, nga makina e të cilit u regjistruan pamjet, u burgos për dy vjet.

Pasi Coffey ndjek rrezikshëm mjetin tjetër, ai del nga makina dhe nis përleshja mizore e dy grupeve të burrave.

Pas përplasjes, Coffey rikthehet në automjet me gjakun që shihet t’i rrjedhë nga një plagë në kokë.

Dy njerëz mbetën të plagosur rëndë në incident, duke përfshirë një adoleshent që u dërgua në spital me plagë thike.

Policë të armatosur erdhën në vendngjarje pas njoftimit që morën.

Incidenti ndodhi gjatë një funerali të mbushur me familjarë të cilët dëshmuan dhunën shokuese mes dy grupeve, shkruan rrjeti vendase WalesOnline.

Gjykata e Swansea tha se përplasja ishte më e fundit e një serie konfliktesh mes dy familjeve vendase, dhe se ishin paralajmëruar për dhunë të mundshme në funeral.

Përveç Coffey, 45 vjeç, dy 24 vjecarë nga Rumney, u burgosën për 18 muaj për dhunë e zotërim armësh të ftohta.

Patrick Joseph Murphy, 40 vjeç, u burgos për tetë muaj, 40-vjecari Andrew John Thomas, u burgos tre vjet për dhunën, si dhe dy pjesëmarrës të tjerë mbi 50-vjeçarë që u burgosën për 16 muaj.