BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Bota

“Nuk do ta mbroj”/ Çfarë ndodhi mes Trump dhe Princit Harry?

“Nuk do ta mbroj”/ Çfarë ndodhi mes Trump dhe Princit

Kandidati për president i SHBA-ve Donald Trump e kritikoi Princin Harry për mosbesnikërinë e tij ndaj ish-mbretëreshës së Anglisë dhe tha se nuk do t’i ofronte asnjë mbrojtje, ndryshe nga Joe Biden. Ish-Presidenti i bëri komentet në konferencën e CPAC në Uashington DC, ku mbajti një fjalim, që elektrizoi mbështetësit e tij konservatorë nga i gjithë vendi.

Trump shprehu zemërimin e tij ndaj administratës Biden për mbrojtjen e Harryt, duke mbajtur sekret statusin e tij të imigracionit. Ai tha: “Unë nuk do ta mbroja atë. Ai tradhtoi parimet e Mbretëreshës. Kjo është e pafalshme. Ai do të lihej vetëm, nëse do të ishte për mua. Unë mendoj se ata kanë qenë shumë të mëshirshëm ndaj tij, pas asaj që ai ka bërë”.

Konferenca e CPAC, e cila zgjati për katër ditë në Uashington DC, u shndërrua në një tubim të zgjatur të Donald Trump, pasi ai ishte pothuajse i sigurt se do të siguronte nominimin republikan për zgjedhjet e ardhshme.

Folës të ndryshëm, si biznesmeni Vivek Ramaswamy, kandidati i mundshëm për zëvendëspresident Kristi Noem dhe aleatë të ngushtë si Nigel Farage, kërkuan një Presidencë të Trumpit si shpresa e fundit për perëndimin, para se të jetë tepër vonë.

Fjalët e tij erdhën një ditë pasi Princi Harry u përball me një seancë gjyqësore mbi akuzat se ai kishte falsifikuar dokumentet e tij të imigracionit në SHBA, duke fshehur faktin se ka konsumuar lëndë narkotike, të cilin ai e pranoi në kujtimet e tij Spare. Fondacioni Heritage, një institut konservator në Uashington DC, kishte ngritur një padi kundër Princit, i cili kishte mbështetjen e Departamentit të Sigurisë Kombëtare të Biden.

 

Më të lexuarat