BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Nuk ka qetësi për këtë vend/ Pas lëkundjeve me magnitudë 6.3 ballë, goditet nga dhjetëra tërmete të tjera

Nuk ka qetësi për këtë vend/ Pas lëkundjeve me

Më shumë se 80 tërmete, më i madhi prej të cilëve kishte një magnitudë 6.3 ballë, janë regjistruar në tetë orët e fundit në Tajvan nga shërbimi i motit të ishullit.

Epiqendra ndodhet në provincën Hualien, në skajin lindor të ishullit. Aktiviteti sizmik ka qenë në rritje që nga tërmeti 7.2 ballë që goditi Tajvanin më 3 prill dhe vrau 14 njerëz.

Sipas departamentit të zjarrfikësve në Hualien, një hotel që tashmë kishte pësuar dëme të konsiderueshme nga tërmeti i 3 prillit dhe ishte evakuuar është në rrezik për t’u shembur.

Në Tajvan, tërmetet janë të zakonshme, pasi ishulli ndodhet afër pikës ku takohen dy pllaka tektonike. Në shtator 1999, një tërmet me magnitudë 7.3 vrau më shumë se 2000 njerëz në fatkeqësinë më të keqe në historinë moderne të Tajvanit.