BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Papa Françesku sërish sëmurë, anulon pjesëmarrjen në konferencën e OKB

Papa Françesku sërish sëmurë, anulon pjesëmarrjen

Papa Françesku ka anuluar udhëtimin e tij në Dubai për konferencën e OKB-së, për shkak të kushteve atmosferike atjë, të cilat nuk ndikojnë pozitivisht në shëndetin e tij.

Në një deklaratë, Vakitkani është shprehur se vizita është anuluar me urdhër të mjekut te Papës, i cili vuan nga gripi dhe inflamacioni i mushkërive.

Françesku, i cili mbush 87 vjeç muajin e ardhshëm, zbuloi të dielën e 26 nëntorit, se kishte inflamacion të mushkërive, por tha në atë kohë se ai ende kishte në plan të shkonte në Dubai, ku do të bëhej Papa i parë që do të fliste në një konferencë të OKB-së për klimën.

Kujdesi për mjedisin ka qenë një prioritet për Françeskun dhe presidentët dhe patriarkët kanë mirëpritur udhëheqjen e tij morale për këtë çështje.

Zëdhënësi i Vatikanit, Matteo Bruni tha se Françesku po përmirësohej nga gripi dhe inflamacioni i rrugëve të tij të frymëmarrjes.

“Mjekët i kanë kërkuar Papës që të mos planifikojë udhëtimin për në Dubai për ditët në vijim. Papa Françesku e pranoi kërkesën e mjekëve me keqardhje të madhe dhe për këtë arsye udhëtimi anulohet”, shtoi ai.

Françeskut iu hoq një pjesë e një mushkërie kur ishte i ri dhe dukej gjithnjë e më i prirur ndaj problemeve të frymëmarrjes. Ai gjithashtu ka pasur probleme me lëvizjen nga tendosja e ligamenteve të gjurit që i kanë kërkuar të përdorë një bastun ose karrige me rrota.

Në prill, Papa kaloi tre ditë në spitalin Gemelli të Romës për atë që Vatikani tha se ishte bronkit pasi kishte probleme me frymëmarrjen.