BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Pas anëtarësimit të Suedisë në NATO, reagon Ministria e Jashtme ruse: Ajo çfarë do të përgjigjemi ne konkretisht...

Pas anëtarësimit të Suedisë në NATO, reagon Ministria e

Përgjigja e Rusisë ndaj anëtarësimit të Suedisë në NATO do të varet nga hapat e saj praktikë, tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë. Duke folur në një konferencë shtypi Maria Zakharova tha: “Çfarë do të shfaqet në territorin suedez, si do të lëvizin kontigjentet, cilat ngjarje do të ndodhin, çfarë strategjie do të miratohet – kjo është ajo që ne do t’i përgjigjemi konkretisht.”

Ajo vazhdoi duke thënë se vendimi i Suedisë për t’u bashkuar me NATO-n do të kontribuonte në transformimin e rajonit të Baltikut dhe Evropës Veriore “nga një zonë stabiliteti dhe bashkëpunimi në një zonë konfrontimi të mundshëm”.

E pyetur për spekulimet se Moska mund të aneksojë Transnistrinë, zonja Zakharova akuzoi NATO-n se po përpiqet ta kthejë Moldavinë në një Ukrainë të dytë “pa menduar për pasojat e kësaj për vendin dhe për rajonin në tërësi”.