BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Bota

Pesë policë në telashe, zbulohet për çfarë janë akuzuar (Detaje)

Pesë policë në telashe, zbulohet për çfarë

Pesë policë në Tennessee të SHBA-ve akuzohen për vrasje të shkallës së dytë pasi një person me ngjyrë vdiq pas një kontrolli në trafik. 29 vjeçari Tire Nichols u ndalua në Memphis më 7 janar për ngarje të pakujdesshme, ndaj të cilit u ushtrua dhunë fizike. Ai vdiq tre ditë më vonë.

5 oficerët, të cilët iu bashkuan Departamentit të Policisë së Memphisit në 6 vitet e fundit, u shkarkuan pasi një hetim zbuloi se ata ishin “drejtpërdrejt përgjegjës për abuzimin fizik të Nichols”. Tadarrius Bean, Demetrius Haley, Desmond Mills, Jr, Emmitt Martin III dhe Justin Smith janë të gjithë në paraburgim.

Të gjithë janë akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, sulm të rëndë dhe sjellje të pahijshme zyrtare.Të mërkurën, avokatët e familjes së Nichols thanë se një autopsi tregoi se ai ishte rrahur. “Gjetjet paraprake tregojnë se Tire pësoi gjakderdhje të madhe të shkaktuar nga një rrahje e rëndë,” thanë avokatët.