BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Plani i qeverisë britanike për depërtimin e refugjatëve të paligjshëm në Ruanda, çudit me deklaratën Suella Baverman: Kjo marrëveshje është një bekim!

Plani i qeverisë britanike për depërtimin e refugjatëve

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Baverman, gjatë vizitës në Kigali, nga ku mbikëqyri ndërtesat e reja që mund të strehojnë refugjatët, e ka cilësuar si ‘bekim’ depërtimin për në Ruanda të emigrantëve ilegal që kanë hyrë në Britani.

“Unë do ta quaja një bekim ardhjen këtu. Kam takuar refugjatë nga disa vende këtu, të cilët janë jashtëzakonisht mirënjohës për atë që u ka siguruar Ruanda. Atyre u janë mundësuar siguria, shtëpitë dhe arsimimi”, tha ajo.

Po ashtu, Baverman ka quajtur si ‘snobizëm dhe negativitet të pajustifikuar’ kritikët e politikës së saj.

Asnjë emigrant nuk është dërguar në Ruandë që kur marrëveshja u nënshkrua vitin e kaluar nga paraardhësi i saj, Priti Patel.

Sipas mediave britanike, Baverman po planifikon që në verë të nisë avionin e parë me emigrantë nga Britania për në Ruandë.

Kujtojmë që në fillim të muajit, kryeministri britanik Rishi Sunak nënshkroi një marrëveshje me presidentin Emmanuel Macron për ndalimin e refugjatëve të paligjshëm që futen me varka të vogla përmes Francës dhe Kanalit La Mansh.