BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Bota

Plani për shkatërrimin e urës së Krimesë, Rusia ‘kërcënon’ hapur Gjermaninë: Mund të përballet me pasoja të rënda!

Plani për shkatërrimin e urës së Krimesë, Rusia

Gjermania mund të përballet me “pasoja të rënda” nëse nuk bëhet diçka në lidhje me mentalitetin që shkaktoi bisedën midis gjeneralëve të Luftwaffe-it për një operacion të mundshëm për të shkatërruar urën e Krimesë, tha të hënën zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Moskës, Maria Zakharova.

Mediat ruse kanë publikuar një regjistrim dhe transkript të komunikimit midis drejtuesve të lartë të Forcave Ajrore Gjermane, në të cilën ata diskutuan se si raketat me rreze të gjatë veprimi Taurus mund të vendosen kundër strukturës 18 km të gjatë, me kërkesë të Ukrainës.

“Siç ne e kuptojmë, ata nuk janë denazifikuar plotësisht,” u tha Zakharova gazetarëve në punimet e Festivalit Botëror të Rinisë në Soçi.

“Nëse nuk bëhet asgjë, nëse ky proces nuk ndalet nga vetë populli gjerman, kjo do të çojë para së gjithash në pasoja të rënda për vetë Gjermaninë”, shtoi ajo.

Gjermanët zbuluan gjithashtu praninë e personelit tjetër ushtarak perëndimor në Ukrainë, duke vepruar si vëzhgues për raketat me rreze të gjatë veprimi britanik dhe francez.