BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Bota

Rusia merr vendimin drastik për CIA-n dhe FBI-në

Rusia merr vendimin drastik për CIA-n dhe FBI-në

Autoriteti rregullator i telekomunikacionit rus Roskomnadzor njoftoi sot se ka bllokuar faqet e CIA -s dhe FBI-së, duke akuzuar dy agjencitë qeveritare amerikane për përhapjen e informacioneve të rreme.

“Ne bllokuam faqen e CIA-s dhe FBI-së sepse ato shpërndajnë materiale që synojnë destabilizimin e situatës sociale dhe politike në Rusi,” tha Roskomnadzor.

Agjencia e lajmeve TASS duke cituar Roskomandzor raporton se dy faqet e amerikane publikuan materiale dhe informacione të rreme për forcat e armatosura ruse.

Rusia e ka cilësuar si vepër penale lajmet e rreme për forcat e saj të armatosura, të cilat dënohen deri në 5 vite burg ndërsa përhapja e informacioneve të rreme për ushtrinë ruse dënohet maksimalisht deri në 15 vite burg.

Që kur Rusia dërgoi dhjetëra mijëra trupa në Ukrainë shkurtin e kaluar, Roskomnadzor ka bllokuar shumicën e mediave të pavarura, disa uebfaqe të huaja dhe platforma të mediave sociale, duke përfshirë Facebook, Instagram dhe Twitter.

Më të lexuarat