BREAKING NEWS

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë që po përgatit Vladimir Putini për Ukrainën, lideri rus humb shpresat për fitore, fjalimi i Peskov trondit Kremlinin

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet një tjetër kandidat për kryetar bashkie

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet
x
BREAKING NEWS

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’ ndaj emigrantëve ilegal, kush kalon kanalin Anglez, do të strehohet në...

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’
x
BREAKING NEWS

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar, GJKKO merr vendimin për çështjen

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar,
x
BREAKING NEWS

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që mund t’i kthejë dy miqtë kundër njëri-tjetrit dhe plani i SHBA për të eliminuar grupin rus “Wagner”

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në Këshillin e Evropës...

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në
x
BREAKING NEWS

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan dhe më pas veten

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x

Bota

SHBA në alarm, ngrihen në këmbë gjithë autoritetet dhe ekipet e emergjencës, ja çfarë po ndodh pranë ambasadës ruse në Uashington

SHBA në alarm, ngrihen në këmbë gjithë autoritetet dhe

Një pako e dyshimtë pranë ambasadës ruse në Uashington ka ngritur në këmbë autoritetet amerikane dhe ekipet e emergjencës.

Dhjetëra forca policie, së bashku me zjarrfikës e xhenierë të ushtrisë mbërritën në vendngjarje pas lajmërimit dhe rrethuan menjëherë zonën.

Pakoja është asgjësuar ndërkohë që ende nuk ka të dhëna zyrtare nëse brenda saj kishte material të rrezikshëm që mund të rrezikonte jetën e diplomatëve rusë apo kalimtarëve të rastit.

Kjo vjen pasi Spanja njoftoi se ka rritur sigurinë pasi pako të tilla janë dërguar tek objektivat e profilit të lartë, duke përfshirë kryeministrin.

Të mërkurën, një pajisje e ngjashme shpërtheu në ambasadën e Ukrainës në Madrid duke plagosur një punonjës. Zyrtarët pretendojnë se ministri i Mbrojtjes ishte ndër objektivat e tjerë.