BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Studiuesit ngrenë alarmin! Paralajmërim urgjent për këdo që ka pasur Covid

Studiuesit ngrenë alarmin! Paralajmërim urgjent për këdo

Njerëzit që kanë rezultuar pozitivë për Covid kanë mbetur me dëmtime të qëndrueshme të mëlçisë shumë kohë pas infektimit, sipas një studimi të ri.

Studiuesit në Boston, SHBA zbuluan se pacientët me Covid- pozitiv kishin një ngurtësi "statistikisht domethënëse" më të lartë të mëlçisë sesa pjesa tjetër e popullsisë.

Ngurtësia e mëlçisë mund të shkaktojë dëmtim afatgjatë të mëlçisë si inflamacion ose fibrozë, grumbullim i indit mbresë në mëlçi.

Indi më i shëndetshëm i mëlçisë zvogëlohet me kalimin e kohës duke bërë që mëlçia të ndalojë së funksionuari siç duhet, dhe në raste të rënda fibroza progresive mund të çojë në kancer ose dështim të mëlçisë.

Firouzeh Heidari, një studiuese në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts, tha se gjetjet e tyre tregojnë se dëmet e shkaktuara nga Covid vazhdojnë për një kohë të gjatë.

Vlerësimi i kryer në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts mat se sa i ngurtë është indi.

Hulumtimi u prezantua në takimin vjetor të Shoqatës Radiologjike të Amerikës së Veriut.