BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Bota

Sulmet e fundit ajrore, Moska bën reagimin e fortë dhe fajëson Perëndimin me Ukrainën

Sulmet e fundit ajrore, Moska bën reagimin e fortë dhe fajëson

Kremlini ka fajësuar sistemet e mbrojtjes ajrore ukrainase dhe perëndimore për dëmet e fundit të shkaktuara në valën sulmeve vdekjeprurëse me raketa që kanë goditur Ukrainën.

Sulmet e së mërkurës lanë pas njerëz të vdekur ndërsa shkëputën automatikisht tre centrale bërthamore të Ukrainës nga rrjeti kombëtar dhe madje shkaktuan ndërprerje të energjisë në Moldavinë fqinje, rrjeti energjetik i së cilës është i lidhur me Ukrainën.

Megjithatë ambasadori i Rusisë në OKB, Vasily Nebenzya, pretendoi se dëmtimi i infrastrukturës së Ukrainës ishte shkaktuar nga raketat e lëshuara nga sistemet e mbrojtjes ajrore ukrainase që u rrëzuan në zonat civile pasi u qëlluan në raketat ruse.

Në komentet duke iu përgjigjur ambasadores së SHBA-së në OKB Linda Thomas-Greenfield, e cila tha se presidenti rus Putin ishte ‘duke i shkaktuar vuajtje të mëdha popullit ukrainas’.

Nga ana tjetër zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha të enjten se presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mund t’i japë fund vuajtjeve në Ukrainë duke përmbushur kërkesat e Rusisë për të zgjidhur konfliktin mes palëve.

Më të lexuarat