BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Sulmoi bashkëshortin e zyrtares amerikane Nancy Pelosi, merret vendimi drastik ndaj autorit

Sulmoi bashkëshortin e zyrtares amerikane Nancy Pelosi, merret vendimi

Burri që sulmoi bashkëshortin e ish-kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi, është dënuar me 30 vjet burg.

David DePape u dënua për sulm dhe tentativë rrëmbimi në nëntor pas një gjyqi një javor në San Francisko.

Pas sulmit, 84-vjeçari Paul Pelosi, u shtrua në spital për gjashtë ditë me kafkë të thyer dhe lëndime të tjera. Pelosi kishte kërkuar që autorit DePape t’i jepej një dënim i merituar.

Prokurorët i kishin kërkuar gjyqtarit që DePape të dënohej me 40 vjet burg. Ai po ashtu përballet me burgim të përjetshëm për akuza të tjera shtetërore.

Videoja e incidentit të shfaqur gjatë gjyqit tregon DePape, një shtetas kanadez i cili ka jetuar në SHBA për dy dekada, duke hyrë në shtëpinë e Pelosit në Kaliforni i armatosur me një çekiç më 28 tetor 2022. DePape kërkoi Pelosin, e cila nuk ishte në shtëpi, kur u përball me bashkëshortin e ligjvënëses brenda shtëpisë së tyre.