BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Bota

Sytë nga Stambolli, turqit iu drejtohen këtë të dielë qendrave të votimit për zgjedhjet lokale

Sytë nga Stambolli, turqit iu drejtohen këtë të dielë

Raportohet se të paktën 61.5 milionë votues në Turqi u drejtohen sot (31 mars) qendrave të votimit për zgjedhjet lokale. Pritet që në këto zgjedhje, qytetarët të vendosin për 1,393 kryetarë bashkie, mijëra anëtarë të këshillave bashkiakë, si dhe për drejtuesit lokalë të rretheve dhe fshatrave komunale.

Qendrat e votimit në provincat e lindjes u hapën në orën 07.00 të mëngjesit dhe do të mbyllen në orën 16.00, ndërsa në provincat perëndimore, qytetarët do të votojnë nga ora 08.00 e mëngjesit deri në 17.00 të pasdites.

Fokusi në zgjedhjet e sotme është në betejën për Stambollin, ku garojnë aktualisht kryebashkiaku aktual Ekrem Imamoglu dhe i zgjedhuri i Presidentit Erdogan, Murat Kurum.

Megjithatë, kësaj gare, në opinionin publik i referohen si një duel mes vetë Erdoganit dhe Imamoglu-t. Për presidentin turk, rimarrja e bashkisë së Stambollit, nga ku ai filloi ngjitjen e tij në politikë, është bërë që nga viti 2019 një synim jetësor.