BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Takimi i Putinit me Xi Jinping, vjen reagimi i menjëhershëm nga Shtëpia e Bardhë

Takimi i Putinit me Xi Jinping, vjen reagimi i menjëhershëm nga

Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, ka folur në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, gjatë së cilës është pyetur për shkallën në të cilën Kina dhe Rusia po sfidojnë ndikimin global të SHBA-së.

“Asnjë komb tjetër në botë, asnjë, nuk ka rrjetin e aleancave dhe partneriteteve që ka SHBA,” u shpreh ai. “Kjo është fuqia e udhëheqjes amerikane që mbledh. Ju nuk e shihni atë fuqi nga Rusia apo Kina,” tha ai, në të njëjtën ditë kur presidenti rus Putin u takua me homologun e tij kinez Xi Jinping në Kremlin.

“Këto janë dy vende që nuk kanë të njëjtin rrjet miqsh dhe partnerësh dhe një nga arsyet pse po e shihni atë marrëdhënie shtrënguese midis Kinës dhe Rusisë është sepse ata e kuptojnë se nuk kanë themel të fortë të mbështetjes ndërkombëtare për atë që po përpiqen të bëjnë”, vijoi ai.

Kirby u tha gjithashtu gazetarëve se Kina ishte ende duke konsideruar ofrimin e ndihmës vdekjeprurëse për Rusinë.