BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Bota

Të gjithë sytë nga Zvicra! Zelensky në pritje të liderëve botërorë, ja çfarë pritet të ndodhë në Samitin e Paqes

Të gjithë sytë nga Zvicra! Zelensky në pritje të

“Burgenstock Hotel Resort”, pranë liqenit të Luzernit në Zvicër, është vendi ku do të mbahet Samiti i Paqes për Ukrainën në mes te qershorit.

Këto janë pamje me dron të resortit të famshëm, luksoz, por edhe larg qytetërimit, atje ku liderët botërorë, thuajse 80 prej tyre tashmë të konfirmuar, do të takohen pas 2 javësh, në një përpjekje të radhës, për të ulur armët e për të gjetur dakordësinë apo mundësinë e një dakordësie mes Vladimir Putinit dhe Volodymir Zelensky-t.

Pozicionuar në majën e malit, me pamje fantastike të liqenit dhe natyrës e gjelbërimit që e rrethon, në samit, e kësisoj të ftuar në hotelin luksoz zvicerian, mes më të famshëmve, do të jetë përfaqësues e liderë të gati 100 shtete të botës dhe padyshim, drejtues të organizatave ndërkombëtare.

Presidenti ukrainas, Zelensky shpreson dhe lutet madje, që takimi të prodhojë në mos armë-pushim, edhe një presion më të madh të botës ndaj Rusisë dhe Putinit. Pritet po ashtu dhe sytë janë nga Turqia, Amerika dhe Kina, që të avancojnë drejt një “Formule paqeje”, për të tërhequr fillimisht trupat ruse nga Ukraina, por Zelensky kërkon edhe rikthimin e kufijve ukrainas të vitit 1991.

Në samitin e Zvicrës, Rusia, por edhe Kina, nuk kanë marrë një ftesë por Rusia ende e pret një të tillë, në mos për Putinin, të paktën për Sergei Lavrov, që gjithsesi flet në emër të shefit të tij.