BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Bota

“Tel Avivi i vendosur për veprime ndaj Iranit”/ Zyrtari izraelit bën paralajmërimin e fortë: Ajo që nuk dihet është koha dhe…

“Tel Avivi i vendosur për veprime ndaj Iranit”/ Zyrtari

Një takim i kabinetit izraelit të luftës prej disa orësh përfundoi të dielën pa një vendim se si Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të paprecedentë të Iranit me raketa dhe dron, tha një zyrtar izraelit.

“Kabineti është i vendosur të ndërmarrë veprime – por ende nuk ka vendosur për kohën, qëllimin dhe objektivat”, tha zyrtari.

Analisti i CNN, Barak Ravid tha se ministrat izraelitë Benny Gantz dhe Gadi Eisenkot mbrojtën tezën për veprime të shpejta, por telefonata e presidentit amerikan Joe Biden me kryeministrin Benjamin Netanyahu çoi në një vendim tjetër, duke vonuar edhe përgjigjen.

“Izraeli nuk po kërkon luftë pas sulmit të Iranit dhe “duhet ekuilibri në këtë situatë”, tha presidenti izraelit Isaac Herzog për CNN të dielën.

Biden dhe anëtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare u thanë homologëve të tyre se SHBA “nuk do të marrë pjesë në asnjë veprim sulmues kundër Iranit”, bënë të ditur zyrtarët amerikanë që kanë dijeni për zhvillimet e fundit.

Presidenti iranian Ebrahim Raisi tha se çdo “agresion i ri kundër interesave të kombit iranian do të përballet me një përgjigje më të rëndë dhe të penduar”, sipas mediave shtetërore.