BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Tragjedia me 21 të vrarë në Teksas/ 11-vjeçarja rrëfen tmerrin, ja si i shpëtoi autorit: U leva me gjakun e...

Tragjedia me 21 të vrarë në Teksas/ 11-vjeçarja

Në tragjedinë e ndodhur në Teksas ku mbetën të vrarë 19 fëmijë dhe dy mësues në një shkollë, ka shpëtuar mrekullisht një vajzë 11 vjeçe.

Vajza 11-vjeçare pa mësuesen e saj të vrarë nga të shtënat në Teksas dhe mbijetoi duke u shtrirë mbi një nga shoqet e saj të klasës, duke u lyer me gjakun e saj dhe shtirur si e vdekur.

Familja e Miah Cerrillos ka përshkruar kalvarin e tmerrshëm që ka pësuar 11-vjeçarja, e cila mori plumba në trup, ndërsa flokët iu shkatërruan nga të shtënat me armë.

Babai i saj tha për Washington Post se Miah pa mësuesen, Eva Mireles që u qëllua dhe telefoni i ra nga dora. Miguel Cerrillo tha se vajza e tij kapi celularin dhe telefonoi 911.

Në përpjekje për të mbijetuar, ajo u shtri mbi një shoqe klase që ishte qëlluar në mënyrë që të dukej si e vdekur.

“Miah mori pak gjak dhe e vuri mbi veten e saj që të mund të dukej si e vdekur”, tha tezja e saj Blanca Rivera.

Nëna dhe babai i Miah ishin mes prindërve të tmerruar që u mblodhën jashtë shkollës Uvalde, ndërsa personi i armatosur ishte fshehur brenda.

Cerrillo tha se ai pa vajzën e tij me gjak dhe një fëmijë tjetër duke u marrë nga një oficer. Ajo u dërgua në spital me copëza plumbash në qafë dhe në shpinë, por tashmë është mirë.

Miah tha se vajza mbi të cilën ajo ishte shtrirë po merrte frymë në momentet e ngjarjes,  por vdiq para se të arrinte ndihma, tha babai i saj për Washington Post.

Salvador Ramos, 18 vjeç u qëllua për vdekje nga policia pasi bëri kërdinë në shkollë.