BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Trupa paqeruajtëse në Ukrainë? Kremlini kërcënon Perëndimin dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Do të ndodhë diçka jashtëzakonisht e rrezikshme nëse...

Trupa paqeruajtëse në Ukrainë? Kremlini kërcënon

“Ideja për të dërguar “një lloj trupash paqeruajtëse” në Ukrainë, nëse një diskutim i tillë është vërtet serioz, është potencialisht jashtëzakonisht i rrezikshëm”.

Kështu u shpreh të premten para gazetarëve, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, duke komentuar deklaratën e kryeministrit hungarez Viktor Orban, i cili zbuloi diskutime të tilla brenda BE, shkruan Tass.

“Kjo është një deklaratë që është shumë e rëndësishme të theksohet. Nëse po flasim për disa ‘verbalizime’ serioze, atëherë ky, natyrisht, është një diskutim jashtëzakonisht i rrezikshëm,” theksoi ai.

Peskov vuri në dukje se, në praktikën ndërkombëtare, forca të tilla zakonisht vendosen me pëlqimin e të dyja palëve.

“Në këtë rast, kjo është një temë potencialisht shumë e rrezikshme”, nënvizoi Peskov.