BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë (Foto)

U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna 38-vjeçare, në përpjekje për të mbrojtur fëmijën e saj, vetëm 9 muajsh, u godit me thikë për vdekje.

Sipas informacioneve, 38-vjeçarja ka pasur në krahë vajzën e saj kur autori i ka sulmuar. Në tentativë për të mbrojtur vogëlushen është goditur me thikë nga autori.

U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike

Dëshmitarët thonë se nëna, e cila ishte e plagosur rëndë, arriti t’i japë fëmijën e saj disa njerëzve që ishin në vendngjarje, në mënyrë që ata të mund të dilnin dhe ta shpëtonin foshnjën.

Ajo kishte pësuar një dëmtim të rëndë dhe dha frymën e fundit në spital, ndërsa foshnja e saj po lufton me jetën për të qëndruar gjallë. Vogëlushja iu nënshtrua në operacioni pasi ka marrë plagë në bark dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Ajo ishte bërë nënë për herë të parë disa muaj më parë dhe ishte shumë e lumtur për ardhjen në jetë të vajzës. Miku i saj duke folur për mediat australiane tregoi: “Ajo ishte nëna më e mirë në botë.”

Gjashtë të vdekur dhe 9 të plagosur është numri tragjik i sulmit me thikë që ndodhi në një qendër tregtare në Sidnei.

Autori i masakrës, një 40-vjeçar, u qëllua për vdekje nga një efektive policie, ndërsa ende ende nuk dihen motivet e sulmit.