BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

“Rama si lider suprem”, Salianji reagon ashpër për mandatin e Xhaçkës: Këtu nuk ka rënë vetëm shteti, por ka rënë retorika e PS, pasi...

“Rama si lider suprem”, Salianji reagon ashpër për

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, i ftuar në emisionin Kjo javë në News24 të moderatores Nisida Tufa, komentoi mandatin e deputetes Olta Xhaçka.

Salianji theksoi se Partia Socialiste duhet të distancohej nga kjo çështje. Për Salianjin, PS-së i ra retorika se nuk merret me çështjet e drejtësisë. Ndërsa, shtoi se Shqipëria është kthyer në Republikën e “Ajetullah Ramës”, duke nënkuptuar se kryeministri sillet si lideri suprem.

“Që në momentin që PS nuk pranon që Gjykata Kushtetuese ta shqyrtojë mandatin e Olta Xhaçkës, që në këtë moment e ka pranuar fajësinë. Këtu nuk ka rënë vetëm shteti, por ka rënë retorika e PS, pasi Partia Socialiste ka thënë se kur merret drejtësia me diçka, ne nuk kemi punë etj.

Që nga e enjtja ne jemi në Republikën e Ajetullah Edi Ramës. Po të vendosë lideri suprem, ka marrë fund çështja. Tani vendos edhe për vendimet e Gjykatës Kushtetuese, sa duket nuk do të jetë e largët dita që do na interpretojë edhe fenë”, deklaroi Salianji.