BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Vrasja e adoleshentit izraelit në Bregun Perëndimor/ Ministri Gallant reagon ashpër: I pikëlluar, u bëj thirrje...

Vrasja e adoleshentit izraelit në Bregun Perëndimor/ Ministri Gallant

Ministri i Mbrojtjes i Izraelit u ka kërkuar njerëzve që të mos hakmerren për vdekjen e një adoleshenti izraelit në Bregun Perëndimor.

Yoav Gallant tha se ishte “i pikëlluar” nga vdekja e Binyamin Achimair, i cili tha se ishte “vrarë me gjakftohtësi”.

“I bëj thirrje publikut, le të veprojnë shpejt forcat e sigurisë në gjuetinë e terroristëve – veprimet hakmarrëse do ta bëjnë të vështirë për luftëtarët tanë në misionin e tyre – ligji nuk duhet të merret në duart e dikujt,” tha Gallant në X.


Djali 14-vjeçar u zhduk të premten dhe trupi i tij u gjet më herët të shtunën nga forcat izraelite të sigurisë dhe policia. Ushtria izraelite ka thënë se ai u vra në një “sulm terrorist”.

Zhdukja e tij shkaktoi një sulm të madh nga kolonët izraelitë në një fshat palestinez.

Zyrtarët palestinezë të shëndetësisë thanë se një person u vra dhe 25 të tjerë u plagosën në sulmin në Mughayyir.