BREAKING NEWS

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë
x
BREAKING NEWS

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në burgun e Drenovës alarmon policinë

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një telefonatë me zërin e Vis Martinajt nga jashtë

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një
x
BREAKING NEWS

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga çështja e inceneratorit

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga
x
BREAKING NEWS

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja faktet

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja
x
BREAKING NEWS

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues kanë lidhje grupet kriminale

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues
x
BREAKING NEWS

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës së fundit

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës
x

Bota

U tha se NATO nuk ka rezerva, ministri Jashtëm shuan zërat dhe zbulon si qëndron e vërteta

U tha se NATO nuk ka rezerva, ministri Jashtëm shuan zërat dhe zbulon

Ministri i Jashtëm i Lituanisë, Gabrielius Landsbergis, tha se NATO vijon të ketë rezerva dhe nuk po i mbarohen tanket.

Kjo deklarat e tij ka ardhur menjëherë pas pretendimeve se aleanca nuk ka rezerva.

Në një deklaratë për mediat  para takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s, Bukuresh, Rumani, ai tha se Ukraina ka nevojë për “mbrojtje ajrore, mbrojtje raketore”.

“Gjithçka që kemi duhet të dërgohet menjëherë,” tha ai.

Duke pranuar se mund të ketë “vështirësi” me furnizimin e municioneve të tjera, Landsbergis tha se vendet e NATO-s “në thelb kanë sasi pothuajse të pakufizuar të municioneve për tanket kryesore të betejës”.