BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Bota

Udhëhoqi protestat opozitare kundër Lukashenkos në Bjellorusi, i ndodh e papritura Maria Kolesnikova-s

Udhëhoqi protestat opozitare kundër Lukashenkos në Bjellorusi, i

Udhëheqësja e protestave opozitare në Bjellorusi, Maria Kolesnikova, është shtruar në spital.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë opozita bjelloruse, përmes një njoftimi.

Kolesnikova ndodhej e izoluar në një burg të vendit dhe tashmë siç bëhet me dije, ajo ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Kujtojmë se Kolesnikova ishte e vetmja figurë kryesore e opozitës që qëndroi në vend gjatë protestave në rrugë të vitit 2020 kundër presidentit Aleksandër Lukashenko.

Ajo u dënua me 11-vjet burg në vitin 2021, në një gjyq të motivuar politikisht. Shkaku i shtrimit të saj në spital ende nuk është i qartë.