BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

“Ukraina nuk është më shtet sovran”, kryeministri i Hungarisë bën deklaratën e fortë: Ja kush është arsyeja e vërtetë e luftës

“Ukraina nuk është më shtet sovran”, kryeministri i

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka thënë se Ukraina nuk është më një shtet sovran.

Sipas tij Ukraina do të shuhej si shtet nëse Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara nuk do ta ndihmonin, raporton “Associated Press”.

“Ukraina nuk është më shtet sovran. Ukraina tani është vetëm protektorati i Perëndimit. Pra, pa paratë dhe armët nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, Ukraina si shtet do të pushonte së ekzistuari. Kështu që nuk është më një shtet sovran”, ka deklaruar kryeministri hungarez.

Orban ka thënë po ashtu se Rusia nuk do ta lejojë asnjëherë anëtarësimin e Ukrainës në NATO, gjë të cilën e cilësoi madje si arsyen e luftës.

“Arsyeja e luftës është shumë e thjeshtë. Quhet anëtarësim në NATO. Dhe si një vend që u pushtua nga rusët për 45 vjet, mund të them nga përvoja personale se rusët nuk do të lejojnë kurrë anëtarësimin e Ukrainës siç është tani në NATO. Ata do të bëjnë gjithçka për të pasur diçka midis kufirit rus dhe kufirit të vendeve të NATO-s”, ka shtuar ai.