BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

“Uragani i frikshëm po afron”/ Guvernatori i paralajmëron, qytetarët e injorojnë, bëjnë selfie në bregdet

“Uragani i frikshëm po afron”/ Guvernatori i paralajmëron,

Qytetarët në Florida kanë rrezikuar jetën në përpjekje për të bërë selfie me dallgët e furishme ndërsa vendi është goditur nga uragani Ian.

Një video e shpërndarë në mediat sociale tregon disa qytetarë, mes tyre edhe fëmijë, që sfidojnë dallgët e rrezikshme “të armatosur” me shkopinj për selfie apo me kamera ndërkohë që era frynte me 96 kmh.

Qytetarët në video sfiduan jo vetëm kushtet e motit por edhe paralajmërimet e policisë lokale që u kishte bërë thirrje që të shmangnin lëvizjet nga shtëpia. Në disa zona po ashtu u bë thirrje edhe për evakuim.

Kujtojmë se uragani Ian do të zbresë në kontenë Charlotte në bregun jugperëndimor të Floridës, potencialisht si një stuhi e kategorisë së pestë. Ian, i cili vetëm kohët e fundit u moderua në një stuhi katastrofike të Kategorisë Katër, ka sjellë me vete erëra me një shpejtësi prej 249 kmh.

Më të lexuarat