BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x
BREAKING NEWS

Operacion antidrogë në Malësinë e Madhe

Operacion antidrogë në Malësinë e Madhe
x

Bota

Urdhër-arresti për dyshimin e rrëmbimit të fëmijëve ukrainas nga Moska dhe krime lufte nga Putini, reagon turpshëm Kremlini: Letër higjienike!

Urdhër-arresti për dyshimin e rrëmbimit të

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, vjen reagimi nga Moska.

Kjo e fundit duke reaguar dhe ndaj akuzave të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për dëbimin e fëmijëve ukrainas nga Moska, i cila cilësuar një ‘letër higjenike’.

Kremlini e ka hedhur poshtë këtë çështje duke e vlerësuar këtë veprim “të papranueshëm” dhe pa asnjë vlerë ligjore. Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitri Medvedev postoi në rrjetet sociale një emoji letre higjienike që shoqëronte komentin: “Nuk ka nevojë të shpjegohet KU, duhet ky dokument”.