BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Bota

Vazhdojnë luftimet në Gaza, ja sa ka shkuar numri i të vrarëve nga sulmet e Izraelit

Vazhdojnë luftimet në Gaza, ja sa ka shkuar numri i  të

Ushtria izraelite bombardon sot Rripin e Gazës, për të dytën ditë radhazi pas përfundimit të armëpushimit me grupin islamik palestinez Hamas, i cili kishte lejuar lirimin e pengjeve dhe shpërndarjen e ndihmave humanitare. Ministria e Shëndetësisë e Hamasit foli për gati 200 të vdekur nga sulmet e djeshme izraelite.

“Aktualisht jemi duke goditur objektivat ushtarake të Hamasit në të gjithë Rripin e Gazës”, tha zëdhënësi ushtarak Jonathan Conricus sot herët.

Gazeta “Times of Israel” raportoi “luftime të gjera tokësore” në orët e para të ditës së sotme rreth Khan Younes në pjesën jugore të enklavës palestineze, siç raporton agjencia gjermane e lajmeve (dpa).

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) thanë se disa nga anëtarët kryesorë të Hamasit ndodheshin në zonë. E njëjta gazetë raportoi gjithashtu, duke cituar banorët e Rripit të Gazës, se ushtria izraelite hodhi fletëpalosje në Khan Younes, duke u bërë thirrje banorëve të zhvendoseshin në Rafah, në jug, pasi zona është e rrezikshme. Sulmet e IDF u raportuan gjithashtu në Rafah.Më të lexuarat