BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

VIDEO/ Plas keq në Parlament, deputeti godet në fytyrë kolegen e tij

VIDEO/ Plas keq në Parlament, deputeti godet në fytyrë kolegen e

Një përleshje e dhunshme shpërtheu në parlamentin e Senegalit pasi një ligjvënës mashkull i opozitës goditi në fytyrë një kolege të pozitës, treguan pamjet televizive.

Gjatë një prezantimi të buxhetit të enjten, anëtari i parlamentit të opozitës, Massata Samb iu afrua dhe goditi, Amy Ndiaye Gniby të koalicionit qeverisës, Benno Bokk Yakaar (BBY), duke shkaktuar një sërë përleshjesh.

Gniby hodhi një karrige mbi Sambib përpara se një deputet tjetër ta shtrinte atë në dysheme. Seanca u pezullua pasi politikanët shkëmbenin goditje, akuza dhe fyerje, raporton aljazeera.

Ndërkohë, tensionet janë rritur midis politikanëve në pushtet dhe opozitës që nga zgjedhjet legjislative të muajit korrik, në të cilat partia në pushtet humbi shumicën si pasojë e shqetësimeve se presidenti aktual, Macky Sall do të kërkojë një mandat të tretë në vitin 2024.

Sall ka refuzuar të deklarojë qartë nëse ka në plan të rikandidojë për një mandat të tretë, një lëvizje që opozita thotë se do të ishte shkelje e kufijve të mandatit dhe të një premtimi të mëparshëm.

Ndryshe, një tjetër përleshje shpërtheu në muajin shtator kur parlamenti u mblodh për herë të parë pas zgjedhjeve ndërsa ligjvënësit u grindën për pozitën e kreut të saj.