BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Dossier

"Tre ditë zgjat çudia", avokati i njohur habit me deklaratën: Vdekja e katër vjeçares do të harrohet si rasti i Liridonës

"Tre ditë zgjat çudia", avokati i njohur habit me

Avokati Meshari Selimaj në një studio televizive komentoi rastin e të miturës katër vjeçare e cila humbi jetën në spitalin e Gjakovës.

Ai tha se pavarësisht se ngjarja është shumë e rëndë, e po bën mjaft zhurmë nëpër mediat shqiptare e ato të Kosovës, ka një problem, këto ngjarje sipas tij harrohen sapo del një rast i ri. Ai përmendi rastin e Liridonës, duke thënë se si u harrua vrasja e Liridonës, ka mundësi që të harrohet edhe vdekja e 4-vjeçares.

“Përvoja po na tregon dhe çudia më e gjatë po zgjatë nga traditë. Nëse u kujtohet edhe për raste të tjera me rrethana të tjera, rasti i ri merr vëmendjen dhe rasti i shkuar harrohet. Këtu është problemi që ne si shoqëri dhe si qytetar duhet të jemi të vetëdijshëm.

Ne kemi raste të ndryshme që harrohen, që lihen anësh pasi vëmendjen e marrin rastet e reja. Rastin e Liridonës ka ditë që nuk e ka përmendur askush. normalisht nuk mund të trajtohet përditë ,por në sensin e asaj që të avokohet çështja, unë shpresoj që të ketë vëmendjen e në vazhdim e të mos harrohet”,-tha avokati.

Më të lexuarat