BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Ekonomia

Denaj: Austria, partner strategjik në zhvillimin e bujqësisë

Denaj: Austria, partner strategjik në zhvillimin e bujqësisë

Austria do të jetë një partner i rëndësishëm strategjik në zhvillimin e mëtejshëm të sektorit të bujqësisë shqiptare dhe kjo u garantua gjatë takimit në Vjenë, të ministres së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Anila Denaj me ministrin e Bujqësisë të Austrisë, Norbert Totsxhing.

Denaj vlerësoi se “në rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së, bashkëpunimi me partnerët Europian dhe përfitimi i asistencës së tyre në proceset përafruese është shumë i rëndësishëm për vendin tonë”.

Ministrja bëri të ditur se në takim u dakordësua për rritjen e bashkëpunimit në sektorë si agroturizmi elitar, bujqësia organike dhe arsimi profesional.

“Shqipëria do të përfitojë nga eksperienca austriake me shkollat e mesme profesionale, duke synuar përmirësimin e cilësisë së trajnimit në bujqësi, për ekspertë më të specializuar dhe të përgatitur për sfidat e sektorit bujqësor në të ardhmen”, bëri të ditur Denaj.

 

Më të lexuarat