BREAKING NEWS

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi, their mafia codes to threaten each other, the connections with the oligarchs, the behind the scenes allegations of wiping the servers on "January 21" and the details of the bi...

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can save Sali Berisha from 'house arrest' and the only case when his mandate as a deputy can be burned, why the former prime minister can give him peace if the file is investigated of 'Januar...

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of January 21, 2011, the scheme to bill the murders to the opposition, the fabrication of close-up wounds and the reward that was given to the guards, we are ready to take to SPAK ...

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of
x
BREAKING NEWS

Alex Soros takes the "command" of Albania, this is how Edi Rama replaced Damir Fazllic and Sali Berisha with the tycoon of the "Open Society"

Alex Soros takes the "command" of Albania, this is how Edi Rama
x
BREAKING NEWS

After Becket's 140 million euros, almost another 140 million euros for the Port of Durrës, here are the fines that the Albanians will pay for the whims of Edi Rama, the Italian journalist puts the prime minister in a "trap"

After Becket's 140 million euros, almost another 140 million euros for the
x
BREAKING NEWS

Five ministers and 5 ex-ministers of the SP have fallen into the "net" of SPAK, the well-known journalist uncovers the behind-the-scenes and shows who is blocking the arrest of Ilir Meta, here are the facts that implicate Sali Berisha in the murders of...

Five ministers and 5 ex-ministers of the SP have fallen into the "net"
x
BREAKING NEWS

The IT expert breaks the super scandal of AKSHI, this is how Mirlinda Karçanaj got her hands on the secret information inside the new vetting institutions

The IT expert breaks the super scandal of AKSHI, this is how Mirlinda
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: I tell you the secrets of the UDB and OZNA files that bear the name of Sali Berisha, how the Serbian secret services recruited him, who was the 'manager' who gave him the orders in complete secrecy and the names of the spies he collabor...

Kastriot Aliaj: I tell you the secrets of the UDB and OZNA files that bear the
x

Lifestyle

Horoscope for today, here is what the stars have predicted

Horoscope for today, here is what the stars have predicted

ARIES

If you don't try to lie and do things right your life will go better. For you lovers, today will be special and not at all problematic. Everything has to go as you always dreamed. If you are single, you should be careful with every step you take because not all people are what they seem. At work, like everyone else, you will make mistakes. The best thing is to accept them and do your best to solve them. The longer you delay this, the worse it will be. You will be more careful about the budget and you will try to reorganize it in the right way. The situation will improve a lot.

Taurus

During this day you have to be careful with everything because the situation will get completely out of your control. If you have a relationship, be careful with excessive jealousy because the situation can get out of control and you will have serious problems later. You singles will be scattered and will not have the mind to start a relationship. At work, you will follow strict strategies and everything will be done in the best way. Some colleagues will even envy you. You will manage not only to stabilize your finances, but also to significantly improve them. Use the opportunity to pay off debts and put some money aside.

Gemini

Today will be a brighter day for you. In many moments it will even seem to you that the problems will not end. If you have a relationship, your life as a couple will face very strong challenges and you will make really important decisions. Prepare for anything that might happen. You singles will not get tired at all to find the right person because he will be closer than they thought. At work, you will have many ideas in your head, but you will find it difficult to implement them. Ask for help without permission. The moon will provide the opportunity for finances to improve more and more.

THE CRAB

You will be very sociable and loving during this day. You will not notice the bad intentions of some people and you may get hurt. If you have a relationship, even though your relatives will warn you, you will still put your partner on a pedestal. This will bring you great disappointments and upsets. For you singles, there will be plenty of meetings, but it will take time to get to know each other better before taking important steps. You will have strong allies at work, therefore you will realize one by one all the plans you have made. Thank them because you couldn't do it without them. The finance sector will be very privileged, so even if you spend a little more than usual, you will not be shocked.

LION

Nëse i dëgjoni këshillat që do iu japin të tjerët do dilni të fituar sot. Tregohuni edhe sa më realistë. Ju të dashuruarit do mundoheni të bëni të pamundurën që ta përmirësoni sa më shumë jetën tuaj në çift dhe me pak sakrifica do ja dilni mbanë. Për ju beqarët nuk do ndodhë asgjë e rëndësishme kështu që do ju duhet të prisni edhe pak. Në punë do ju realizohen të gjitha objektivat që i kishit vënë vetes dhe do ndiheni të përmbushur. Suksesi do iu japë më shumë shtysë për të bërë përpjekje edhe për të ardhmen. Saturni do jetë planeti që do sjellë vështirësi në planin financiar. Gjendja nuk do jetë aspak e qëndrueshme dhe me zor do kryeni edhe shpenzimet më të nevojshme.

VIRGJËRESHA

Edhe pse herë pas here do tregoheni më të hapur sesa duhet, në përgjithësi dita e sotme nuk ka për të pasur probleme. Nëse keni një lidhje, klima në jetën tuaj do jetë shumë e ngrohtë. Do ndiheni më të dashuruar se kurrë ndonjëherë më parë dhe të lumtur që keni dikë si partneri në krah. Ju beqarët do keni veçse mundësi për aventura kalimtare, asgjë më shumë sesa kaq. Në punë do jeni këshillues shumë të mirë dhe nuk do bëni gabime. Me ta në krah mund të shkoni shumë larg. Financat duhen menaxhuar me përpikmëri dhe kujdes të madh sepse në të kundërt situata mund të përkeqësohet.

PESHORJA

Falë Jupiterit jeta juaj do jetë më e bukur sot dhe do mendoni shumë më pozitivisht nga më parë. Nëse keni një lidhje dhe doni që të kaloni çaste të këndshme me partnerin tuaj, mundohuni t'i vini kapak së shkuarës dhe të mendoni vetëm për të ardhmen. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për të pasur njohje të reja dhe do humbisni kështu mundësi të shkëlqyera. Në punë do jeni shumë kureshtarë dhe të gatshëm për të provuare dhe sfida të reja. Priten zhvillime mjaft pozitive që do ju lumturojnë pafundësisht. Me shpenzimet bëni sa më shumë kujdes. Po i shpenzuat të gjitha paratë tani nuk do dini çfarë të bëni më vonë.

AKREPI

Cilatdo të kenë qenë vështirësitë në jetën tuaj, sot do mund t’i kaloni sa hap e mbyll sytë. Do jeni më largpamës. Ju të dashuruarve do ju duket vetja sikur jeni nëpër ëndrra. Do mahniteni nga mënyra sesi do iu trajtojë partneri dhe nuk keni asgjë për çfarë të ankoheni. Ju beqarët nuk duhet të ndërmarrin rreziqe të mëdha vetëm për ta ndryshuar statusin sepse nuk do ia vlejë. Në punë do i bëni ëndrrat realitet . Pas shumë përpjekjeve do arrini të fitoni pozicionin që keni dashur dhe do futeni në një etapë të re. Financat do jenë tej mase të trazuara kështu që duhet bërë me kujdes çdo lloj lëvizjeje në këtë sektor.

SHIGJETARI

No matter how much you give yourself courage, you will often find yourself in difficult situations today. Things will not go as you thought. For you lovers there will be very boring and tiring moments. The routine will occupy you all the time and at some moments it will seem as if you can barely breathe. You singles will have fun all the time with friends and acquaintances and you won't have the mind to look for the prince blue. Many promises will be made to you at work, but you should not blindly trust them. Some will only provoke you to see how you will react. You will have more care over your finances and the situation will begin to have some small improvements.

Capricorn

You will be very sensitive today and any objection that will be made to you will hurt you. Try not to take anything personally. For you lovers, today will be a completely routine day. You will be extremely bored and you will hardly postpone every moment. You singles will be on the move all the time because of work and there is a possibility of making interesting meetings. You should not let any opportunity slip away. At work, you will have many disagreements with some colleagues who will try to block your way to move forward. You should carefully reorganize the budget because only in this way the situation will stabilize.

Aquarius

Today or never. The day of change and decision-making has come, so get ready. For you lovers, it is the ideal moment to get closer to your partner. If you don't do this, you will regret it later. You singles will know how to get someone you like and many things have to change radically in your life. At work you will have all the tools to achieve what you want so that your plans can be realized. Colleagues will also provide some support. You will not be able to keep your finances stabilized because your desire to spend all the time will be irresistible.

Pisces

During this day you may also have pessimistic moments and you will not feel well, however everything will pass thanks to the support of friends. If you have a relationship, try to be as realistic as possible and don't idealize too much what you have on your side. In this way, you will not face any disappointments. You singles will have a few dates, but none of the people will like you enough to start a relationship with them. You will be very serious at work and you will not make a mistake at any moment. Everything will go well. Finances will not be bad, but it is recommended not to lend money because very soon you will need more for yourself.