BREAKING NEWS

Ilir Meta has a luxurious bar in the middle of London, here are the politicians and directors who have served as carriers of his money and the details of his secret business with connections in India where 1 white stone costs 400 euros, Idajet Beqiri r...

Ilir Meta has a luxurious bar in the middle of London, here are the politicians
x
BREAKING NEWS

SPAK investigations cause strong clashes in the dome of PL, here is the list of "VIP" names that risk handcuffs, from falsification of forms, to money laundering, Ilir Meta excludes Monika Kryemadhi and all her supporters at the management level

SPAK investigations cause strong clashes in the dome of PL, here is the list of
x
BREAKING NEWS

Edi Rama warns of a storm of changes in the government, the door to running in the 2025 elections was closed to corrupt officials and those who have open accounts with SPAK, the prime minister challenges the Americans and bursts into attacks and accusa...

Edi Rama warns of a storm of changes in the government, the door to running in
x
BREAKING NEWS

SPAK has entered a "mined" area, sensitive information classified as secret has been stolen, this is how deputies can be blackmailed, in a mafia scheme involving foreign intelligence services, police actions are at risk, Kreshnik Spahiut explodes the "...

SPAK has entered a "mined" area, sensitive information classified as
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Here is the sensational evidence that justice has discovered for the Meta-Kryemadhi couple, SPAK is nearing the end of the investigation into the money laundering file, the communication of the charge is expected, the arrest of Argita Mallt...

Romeo Kara: Here is the sensational evidence that justice has discovered for the
x
BREAKING NEWS

The den of "non-women" is divided, Ilir Meta attacks Reestablishment and declares the break with Sali Berisha, here are the accusations against the former leader of the DP

The den of "non-women" is divided, Ilir Meta attacks Reestablishment
x
BREAKING NEWS

The Re-establishment with Rilindah market continues, Berisha deepens the attacks on Erion Veliaj, calls for early elections in the Municipality of Tirana, Belind Kelliçi, candidate of "Foltores", Edi Rama with "not even under his sleeve"

The Re-establishment with Rilindah market continues, Berisha deepens the attacks
x
BREAKING NEWS

The son of the former minister of the Democratic Party, a candidate for the Ombudsman, the behind-the-scenes of another Rama-Berisha secret bazaar is revealed, the aim is to attack the Reform of Justice through the "non-woman" man

The son of the former minister of the Democratic Party, a candidate for the
x

Lifestyle

Here's how to stay healthy in a toxic work environment

Here's how to stay healthy in a toxic work environment

It was fun, until it wasn't. When he started his new job, Gareth was smiling, his company was doing exciting things, he was able to work from home full time, the money was good, the benefits were good and the work itself was stimulating and challenging . It was a role in which he believed he could make a positive impact on the company and in turn feel valued as an important member of the team. After a grueling six-round interview process over two months, he had landed his dream job.

But four weeks later, Gareth had a revision.

It was very intense. The kind of appreciation I would have had after working in a business for six months to a year... - he says.

His manager told him he wasn't performing well and that if he didn't turn things around in the next four weeks, his position would be "unsustainable". Criticism, Gareth tells me, is something to be embraced, something invaluable that can catalyze personal growth. But this felt different. To be dressed down so brutally after four weeks, one of which was spent on board while learning new processes and systems, felt like being assaulted.

The situation continued to deteriorate. Communication with his manager turned into an argument and bitter. He would dread his weekly one-on-one meetings, and before long, he was “working weekends and holidays to prove my worth and commitment to them,” he says. "It affected my sleep, it caused arguments with my partner, it became all-consuming." He was spinning. Finally, Gareth left, feeling terrible about himself. Only three months had passed.

You can probably empathize. Clash with colleagues is so common that, according to a recent study, 43 per cent of UK employees have quit because of bad management, with 53 per cent actively looking for new roles because of colleagues toxic and toxic work cultures. In the US, 75 percent of workers say interacting with their boss is the most stressful part of their day—a sobering statistic when you consider that half of the average person's waking hours (and often more) are spent at work. .

Mr. Raul Aparici is a psychotherapist and faculty leader at the School of Life, an organization that helps people live more fulfilling lives through books, classes, and therapy. He says he's not surprised.

Njerëzit janë thelbësisht stresues për të qenë pranë. Nëse nuk kemi një dorezë për emocionet tona, ose shpenzojmë kohë të mjaftueshme në udhëtimin tonë të vetëdijes, ne do të jemi nxitës, duke pritur që dikush ta thotë atë një gjë…

Çelësi është të mbani mend se, në fund të fundit, ne po punojmë me dhe për njerëzit. Njerëz të çrregullt, kompleks.

Bota e punës shpesh përsërit dinamikën e jetës suaj familjare dhe pritshmëritë që kishit duke u rritur. A kishe prindër autoritarë, me të cilët nuk mund të gjeje zërin tënd dhe kështu duhej të ishe gjithmonë i bindur? Kur shefi juaj është i ashpër, pavarësisht nga qëllimet më të mira, mund të shkaktojë ndonjë reagim tek ju që nuk jeni plotësisht i rritur… -thotë Aparici. 

“Vendosni një kornizë kohore. Në fund të muajit, bëni një auditim me veten tuaj”

Në vend që të shfrytezoni fëmijën tuaj të brendshëm dhe t’i ktheni gishtin një kolegu sa herë që ai të ngrihet lart, çfarë do të ndodhte nëse vendosni të merrni rolin e të rriturit të dhembshur? Çfarë do të ndodhte nëse do të ishit ju ai që do të ishit i matur, i vetëdijshëm dhe i pambrojtur në mënyrën e duhur?

Sekreti, sipas Aparici, është të kuptosh se si mund ta ndash veten nga puna jote përndryshe çdo kritikë ndaj punës tënde bëhet kritikë e ndjenjës së vetvetes. Vetëm për shkak se projekti juaj po kritikohet nuk do të thotë domosdoshmërisht se jeni budalla. Nëse je në gjendje ta gjesh atë ndarje, ka më pak gjasa të prekesh nga reagimet negative në punë dhe më shumë të aftë të ndihesh kurioz për kolegun që të bën hije: çfarë po ndodh në jetën e tyre që i bën ata të sillen kështu?

Përtej kësaj, ajo beson se duhet të bëni gjithçka që është e mundur për të përmirësuar jetën tuaj në punë. Nëse përfundoni duke lënë punën tuaj, atëherë të paktën mund ta bëni këtë me më pak urrejtje për veten.

Vendosni një kornizë kohore dhe bëni gjithçka që mundeni brenda atij afati kohor. Merrni mbështetje të jashtme gjatë procesit, në mënyrë që të mos jeni vetëm me të. Në fund të muajit, bëni një auditim me veten tuaj. Nëse ndiheni sikur keni bërë gjithçka që mundeni, do të jeni në gjendje të ndiheni sikur nuk po hiqni dorë, por do të vazhdoni të bëni diçka më të mirë.

Të përballesh me një koleg të vështirë është një gjë. Po sikur të jeni të rrethuar? Për James, një menaxher komunikimi, ky është realiteti i tij i përditshëm.

“Edhe pse asnjë prej tyre nuk ka një përvojë në marketing, ata janë këmbëngulës për t’u përdorur”, thotë ai për ekipin e tij drejtues ekzekutiv. “Ka një qëndrim që çdokush mund ta bëjë atë. Është një pilulë e vështirë për t’u gëlltitur, kjo mungesë respekti për ekspertizën time, për dikë që është pjesë e një ekipi që kushton shumë kërkime, kohë, mendime dhe përpjekje në vendimet që marrim.”

“Ne nuk mund të kontrollojmë një situatë, ne mund të kontrollojmë vetëm reagimin tonë ndaj saj”

Pavarësisht disa përpjekjeve për komunikim të arsyeshëm dhe të hapur, James është vazhdimisht i mbyllur në punë dhe ndihet i pavlerësuar. Ka rezultuar në punë me cilësi të ulët, me të cilën ai është i pakënaqur – i prodhuar thjesht për të qetësuar kolegët e tij dhe për të shmangur një “ngërç frustrues”. Duke qenë se problemi është sistemik, ai është dorëhequr për faktin se kushtet e tij të punës nuk do të ndryshojnë. Dhe, si baba i dy fëmijëve të vegjël dhe ai që sjell të ardhura të qëndrueshme në familjen e tij, ai mendon se nuk ka zgjidhje tjetër veçse të buzëqeshë dhe të durojë.

Ne nuk mund të kontrollojmë një situatë, ne mund të kontrollojmë vetëm reagimin tonë ndaj saj. Në vend që të përpiqet t’i detyrojë njerëzit e tjerë të ndryshojnë, ajo sugjeron të rifitojmë disa mundësi dhe kontroll mbi atë që po ndodh me ne. Ju keni një zgjedhje, mund të largoheni…- thotë Perlin.

Por nëse kushtet tuaja personale nënkuptojnë se duhet të qëndroni absolutisht, pranoni se është një vendim që e keni marrë në mënyrë aktive – se keni peshuar opsionet dhe keni bërë atë që është e drejtë për ju dhe vartësit tuaj.

Mendoni se si mund të shkëputeni nga ajo që duket si një situatë torturuese dhe të zgjidhni të ndërveproni me të në një mënyrë tjetër…- thotë Perlin.

Kur mendimet tuaja hidhen poshtë, përdorni teknikën e riformatimit NLP [programimi neuro-gjuhësor] për ta parë atë si një mundësi për rritje personale. Në vend që të ndiheni të frustruar, pyesni veten: ‘Si mund të përmirësoj aftësitë e mia të komunikimit dhe të ndikoj?’ Ky ndryshim në këndvështrim mund t’ju fuqizojë të përshtateni dhe të përmirësoheni.

Aparici sugjeron të mendoni se si mund të krijoni mundësi të reja për të shijuar jetën tuaj brenda kornizës së vendimit tuaj.

A mund ta gjeni atë një koleg për të cilin mund të mendoni ndryshe? Arti na lejon të gjejmë bukurinë në gjëra shumë të zakonshme: ti kalon një fushë dhe nuk do ta shikoje dy herë. Pastaj e kupton që Monet e ka pikturuar dhe befas e shikon në një mënyrë krejtësisht të ndryshme. Çfarë do të thotë për ju të magjepseni sërish me punën tuaj?

Këtu, shprehja e vjetër “një problem i përbashkët është një problem i përgjysmuar” gjithashtu ka vlerë nëse keni vendosur të qëndroni në një punë më pak se ideale. Duke ndërtuar një rrjet të mirë mbështetës rreth jush, ka më shumë gjasa të jeni në gjendje të përballeni me efektet negative të vendit të punës.

Komunitetet na lejojnë të kalojmë përpara. Nëse diçka e tmerrshme ju ndodh, por keni mbështetje të mirë të komunitetit, keni shumë më pak gjasa të zhvilloni PTSD sesa nëse ndodh diçka më pak serioze, por askush nuk është aty për t’ju ndihmuar me të…- thotë Aparici

After all, the world of work is, like many other aspects of our lives, complicated with countless variables, countless possibilities. Different types of teams, different management styles and different individual personalities all mean that there is no one-size-fits-all solution for those struggling with difficult relationships and work environments. There is unacceptable behavior and relying on your HR team and the support you have available in your workplace is a good first step. But the best thing, for Aparici, is to work on your resilience and awareness. Take time to learn about yourself, who you are, what your values ??are and what you stand for.

If you've done the work and are confident in yourself, external factors like that narcissistic co-worker trying to make your life hell will have less of an impact. But penetration alone is not enough. Awareness, followed by action, is where we can really start to change things... - says Aparici.