BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Gossip

Aktori i njohur përfshihet në një aksident të rëndë, përplas me makinë një grua që po udhëtonte me biçikletë

Aktori i njohur përfshihet në një aksident të

Arnold Schwarzenegger është një nga aktorët më të njohur në botë. Austriako-amerikani është një njeri i formuar, i cili shkëlqen në çdo gjë që bën, pasi karriera e tij e gjatë ka përfshirë aktrim, sukses në biznes dhe një fitore politike gjithashtu.

Ai shërbeu si guvernatori i 38-të i shtetit të Kalifornisë në dy mandate nga 2003 deri në 2011. Jeta e Schwarzenegger-it duket si një ëndërr, por siç ndodh shpesh, edhe në ëndrra ndodhin situata të pakëndshme dhe të ndërlikuara. Siç është raportuar nga TMZ të hënën, aktori u përfshi në një aksident me makinë të dielën teksa po udhëtonte nëpër rrugët e Los Anxhelosit.

Aktori i njohur përfshihet në një aksident të

Arnold Schwarzenegger me sa duket po udhëtonte me automjet kur një grua me biçikletë doli papritur nga korsia e tij dhe u përplas me makinën e tij. Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve okularë, incidenti ishte aq i papritur sa që ish-bodybuilderi nuk pati kohë të reagonte në asnjë mënyrë. Për momentin, policia po heton rastin me këtë teori, duke e shfajësuar aktorin nga çdo faj dhe duke përjashtuar mundësinë e ndonjë vepre penale.

Sa i përket gruas, ajo u testua për drogë dhe iu dha një test i nivelit të alkoolit në gjak, ku të dyja rezultuan negative. Megjithatë, edhe pse kishte lëndime të lehta, ajo duhej të dërgohej në spital për një kontroll mjekësor për të vlerësuar gjendjen e saj. Schwarzenegger, nga ana e tij, është i qëndrueshëm dhe e ka kaluar këtë aksident i padëmtuar.

Bëhet e ditur gjithashtu se për këtë ngjarje vetë aktori është siguruar që biçikleta e zonjës të jetë në gjendje perfekte, duke e çuar në një dyqan të specializuar për riparimin e tyre.