BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Gossip

Brenda në BBV ai tha se e kishte takuar vetëm njëherë, por Valbona Mema zbulon të pathëna për Armaldon!

Brenda në BBV ai tha se e kishte takuar vetëm njëherë, por

E ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio me Jonidën dhe Elonën sot ka qenë, Valbona Mema. Një artiste mjaft e njohur nga të gjithë por edhe një ish-banore e shtëpisë së “Big Brother VIP” që të gjithë do ta vlerësojmë për atmosferën dhe energjinë që solli. Ajo zbuloi në TAR se si e priti ftesën për të qenë pjesë e “BBV” dhe jo vetëm..

Gjatë kohës së qëndrimit të saj brenda në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Valbona shpesh herë pati edhe disa debate me një nga ish-banorët, Armaldo Kllogjerin. Ata këndonin, debatonin, diskutonin mbi të gjitha vendosnin edhe një lloj rregulli në të gjithë shtëpinë kur vinte puna për pastërti dhe për gjithçka tjetër. Publiku krijoi një lloj simpatie për raportin që ata krijuan aty. Edhe pse Armaldo ishte shprehur se Valbonën nuk e kishte takuar shpesh, artistja tregoi në Top Albania Radio se:

"Ne bënim gjithmonë biseda, kur do krijonim grupin tonë, do dalim nëpër dasma, ja posterat tani", tha Valbona.

Po a do fuksionojë ky grupi tani pas daljes nga shtëpia?

"Po, patjetër pse jo. Ne jashtë jemi edhe miq. Aty brenda çdo gjë është lojë. Çfarë ka ndodhur është aty dhe nuk mendoj se është jashtë. Unë Armaldon kam mbi 20 vjet që e njoh. Armaldo ka qenë në dy albumet më të forta të karrierës sime, është backing vocalist-i i dy albumeve të mija, dhe në dhomën e rrëfimit thoshte që e kam takuar vetëm njëherë, kjo ishte loja. Armaldo është këngëtar shumë i mirë e ka zë shumë të mirë dhe ka melos shumë të mirë popullor, gjë që i doli në pah kur bëmë atë të muzikës popullore brenda shtëpisë. 

Po më ka ngushëlluar për motrën, do takohemi. Jemi takuar edhe në ‘Prime’. Është një baba shumë i mirë.", u shpreh Valbona.