BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Dyshohet se do kryente atentat, zbulohet ADN-ja e një shqiptari tek makina e mbushur me armë

Dyshohet se do kryente atentat, zbulohet ADN-ja e një shqiptari tek makina

Automjeti i vjedhur që u gjet tre ditë më parë në Paleo Faliro, lidhet me veprimtarinë e një krimineli shqiptar të përfshirë në grabitje, raportojnë mediat greke.

Në sendiljen e pasme të makinës u gjet një kallashnikov, një granatë, karikatorë, një bidon benzinë ??dhe një helmetë.

Shqiptari u “tradhtua” nga analizimi i gjurmëve të gishtërinjve dhe ADN-së të gjetura në makinën e vjedhur.

Megjithatë, ka ende shumë pikëpyetje për shënjestrën e 39-vjeçarit dhe nëse bëhej fjalë për atentat apo për grabitje.

Shqiptari ka qenë i përfshirë në grabitjen e bankomateve, ndërsa në të kaluarën është arrestuar dy herë, një herë në Patra dhe një herë në Athinë.

Makina ishte e parkuar në rrugën Niriidoon 73 pranë një çerdheje në zonën e Palaio Faliro.

Njëri nga fqinjët ka vënë re se automjeti prej ditësh nuk ka lëvizur dhe për shkak të problemeve të mëdha të parkimit në zonë ka lajmëruar policinë mëngjesin e së premtes së kaluar.

Me të mbërritur në vendngjarje, efektivët e policisë konstatuan se makina kishte mbante targa false dhe se ishte raportuar i vjedhur në shtator në zonën e Nea Jonisë.

Njëkohësisht nga xhami i makinës u vu re në sendiljet e pasme u gjet një kallashnikov.

Menjëherë është ngritur alarmi dhe zona është rrethuar.

Madje, u kërkua që të largoheshin fëmijët e vegjël në çerdhe, e cila u mbyll për arsye sigurie.

Mjeti u kontrolluar nëse në të ishte montuar lëndë plasëse dhe nëse brenda tij kishte ndonjë mjet shpërthyes së bashku me armën.

Brenda makinës gjatë kontrolleve u gjet kallashnikovi, granata, karikatorë, benzinë dhe një helmetë. Dyshohet se autorët, pas sulmit që po përgatisnin, do t’i vinin zjarrin mjetit me benzinë për të zhdukur gjurmët e tyre.

Pas gati tre orësh ka përfunduar këqyrja në vend dhe automjeti së bashku me gjetjet janë dërguar në laboratorët e mjekësisë ligjore, nga ku grabitësi shqiptar u identifikua me gjurmët e gishtërinjve dhe prova të tjera të ADN-së.